Na rogu Dekerta

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
Projekt „Na rogu Dekerta” to pierwsza tego typu inicjatywa dydaktyczna utrzymana w duchu koncepcji uczenia się (i nauczania) przez działanie. Jest on realizowany przez studentów specjalności Media społecznościowe w zarządzaniu w ramach przedmiotów Crowdsourcing oraz Technologie mobilne. Jego istotą jest pozyskanie w drodze finansowania społecznościowego (Crowdfunding) funduszy na stworzenie parku kieszonkowego na skwerze w dzielnicy Zabłocie.
 
W projekt udało się już zaangażować wielu partnerów zewnętrznych, w tym m.in. UM Krakowa (zwłaszcza Zarząd Zieleni Miejskiej), stowarzyszenia Podgórze.pl i S.O.S. Zabłocie, różne media (m.in. TVP Kraków, radio RMF, Gazetę Wyborczą) i wiele innych. Projekt wspierają także znane osoby, m.in. Joanna Kulig, Mateusz Janicki, Anna Popek, Mikołaj Roznerski oraz Katarzyna Maciąg. Zbiórka funduszy jest prowadzona na platformie PolakPotrafi.pl (https://polakpotrafi.pl/projekt/na-rogu-dekerta) od 15.12.2016, a zakończy się 30 stycznia 2017. Sam park powstanie wiosną 2017 roku.

Praca w tym projekcie daje naszym studentom możliwość bezpośredniego spróbowania swoich sił w Crowdfundingu, poznania tajników przygotowania i realizacji kampanii poprzez dedykowane portale, a także zdobycia cennych umiejętności współpracy w grupie oraz budowania relacji z partnerami zewnętrznymi. Poprzez swoją złożoność nasz projekt buduje wszechstronne doświadczenie, które z pewnością będzie procentowało w przyszłej pracy zawodowej studentów naszej specjalności.

Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę naszych studentów! Można to zrobić pod adresem https://polakpotrafi.pl/projekt/na-rogu-dekerta.

#naroguDekerta, #socialmediaUJ, #SMUJ