Młodzi o Sporcie 2015: Bohaterowie drugiego planu - czyli kto pracuje na sukces sportowca

 

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ

zaprasza pasjonatów sportu oraz zarządzania

Na II Konferencję Naukową Młodzi o Sporcie pod hasłem:

 

BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU

czyli kto pracuje na sukces sportowca

 

21 MAJA 2015

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

Jest to druga konferencja cykliczna poświęcona zagadnieniom zarządzania w sporcie organizowana przez studentów i do studentów skierowana. Konferencja łączy w sobie dwie perspektywy: spojrzenie praktyków i ekspertów (zaproszonych jako prelegentów) oraz wizję młodych ludzi.

Zachęcamy więc studentów i doktorantów do uczestnictwa w samej konferencji, ale także do przedstawienia artykułów naukowych dotyczących roli szkoleniowców, psychologów, lekarzy i fizjoterapeutów, personelu technicznego, sponsorów, mediów, specjalistów od kształtowania wizerunku, agentów i menedżerów, zarządów klubów, związków sportowych, władz samorządowych i centralnych w rozwoju dyscypliny sportowej, efektywnym i skutecznym zarządzaniu organizacjami sportowymi oraz sukcesie sportowym zawodników i klubów.

Artykuły te zostaną zaprezentowane w czasie konferencji w formie posterowej. Następnie wybrane prace, po uzyskaniu pozytywnej recenzji, zostatną opublikowane w recenzowanej monografii naukowej (w formie e-booka).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Co więcej, organizatorzy przewidują atrakcyjne pakiety startowe.

Rejestracja uczestników na konferencję: LINK.

Także udział w sesji posterowej oraz publikacji monografii jest bezpłatny.

 

DATY:

  • zgłaszanie udziału w sesji posterowej wraz z abstraktem: do 26 kwietnia (mailem: kzt@uj.edu.pl), FORMULARZ ZGŁOSZENIA
  • nadesłanie posteru: do 17 maja
  • rejestracja na konferencję: do 18 maja (formularz)
  • konferencja: 21 maja
  • nadesłanie gotowego tekstu do publikacji: do 7 czerwca.
  • Monografia, obejmująca wybrane prace, które pozytywnie przejdą proces recenzji, zostanie wydana w formie e-booka we wrześniu 2015.

 

SESJA POSTEROWA:

 

PUBLIKACJA:

 

Dodatkowe informacje: kzt@uj.edu.pl

Konferencja ubiegłoroczna: fotorelacja oraz publikacje

 

MOS 2015 - sesja posterowa

 

MOS 2015 - publikacja

 

 

 

 

Relacja z konferencji

  

 

Na co dzień stoją z boku, za plecami zawodników pracują na ich sukcesy, doradzają, pomagają, zarządzają, kreują wizerunek, prowadzą negocjacje, rozmawiają ze sponsorami. Robią wszystko, aby profesjonalny sportowiec mógł w pełni skupić się na swojej karierze i rozwoju. To właśnie oni - bohaterowie drugiego planu - byli gośćmi tegorocznej konferencji naukowej Koła Naukowego Managerów Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Młodzi o Sporcie. Podczas drugiej edycji wydarzenia, które miało miejsce na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, pojawili się trenerzy, statystycy, menedżerowie, specjaliści ds. marketingu i eksperci przygotowania mentalnego. Nie zabrakło konkursów, nagród i ciekawych dyskusji. Szansę do zaprezentowania się mieli także studenci. Na specjalnie zorganizowanej sesji posterowej przedstawiali wyniki swoich badań naukowych z zakresu zarządzania w sporcie.

Konferencjarozpoczęła się przemówieniem Kierownik Katedry Zarządzania w Turystyce UJ prof. dr hab. Małgorzaty Bednarczyk. Inauguracyjne wystąpienie należało do Bogdana Zająca, drugiego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn, który poruszył temat współpracy na linii zawodnicy-sztab szkoleniowy oraz przedstawił zasady pracy oraz podział zadań w sztabie szkoleniowym reprezetnacji Polski.

Temat piłkarski kontynuował przedstawiciel agencji BMG Sport - Dawid Chylaszek. Przedstawił obszary wsparcia sportowców przez managera zawodnika. Przykłady dotyczyły głównie piłki nożnej oraz skoków narciarskich.

Druga część wykładów poświęcona była głównie zagadnieniom marketingowym, dotyczącym kreowania wizerunku sportowców i drużyn. O social mediach i nowym marketingu w sporcie opowiedział m.in. Jakub Głogowski -  Social Media Manager w agencji PR Expert oraz menedżer drużyny futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław.

Natomiast Michał Pacuda, odpowiedzialny za PR w Polskiej Lidze Koszykówki, zdradził techniki stosowane w komunikacji w Tauron Basket Lidze oraz starał się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące studentów pytania dotyczące pracy w sporcie.

Kolejny panel rozpoczęła Joanna Sakowicz-Kostecka. Specjalistka od tenisa ziemnego opowiedziała m.in. o tym, kim trener-rodzic jest dla sportowca: przeszkodą czy może szansą. Zdefiniowała również role osób wspomagających zawodnika tenisa na różnych etapach jego kariery zawodowej.

Podczas kolejnego wystąpienia zgromadzeni na sali słuchacze mogli poczuć się nieco jak w Matrixie. Kulisy pracy statystyka sportowego przybliżał gościom Jakub Krebok z Chemika Police. Przeczytanie kompilacji znaków przedstawiającej jedną akcję z meczu ligi żeńskiej, dla nawet dobrze zorientowanej w zasadach gry osoby, okazało się sporym wyzwaniem.

Na koniec kilka bardzo ciekawych słów na temat psychologii w sporcie i jej roli w życiu zawodowych sportowców powiedziała Marzanna Herzig.

 

relację przygotowała:

Martyna Ostrowska

  
 
Więcej zdjęć z Konferencji można obejrzeć na fanpage KN MS UJ:

 

II Konferencja Naukowa Młodzi o Sporcie: Bohaterowie drugiego planu, kto pracuje na sukces sportowca.21 maja 2015 r. WZiKS UJ

Posted by Koło Naukowe Managerów Sportu UJ on 26 maja 2015

Konferencję wspierają

Sponsor główny

Partnerzy konferencji

 

 

 

 

    

 

                                             

 

 

 

 

     

 

 

   
                  

 

Patroni medialni