Paweł Bagiński

2009: mgr Zarządzania w turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego

2014: zastępca dyrektora Holland House Residence w Gdańsku

 

Studia na kierunku Zarządzanie w Turystyce to niezwykle wartościowy czas, w którym można było zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w czasie zajęć oraz doświadczenie w branży turystycznej poza uczelnią.

Doświadczenie zdobywałem od najniższych stanowisk, takich jak praca na zmywaku czy w charakterze portiera. Miałem przyjemność pracować w Greywalls Hotel w Szkocji, w Hotelu Polskim pod Białym Orłem w Krakowie, jak również w biurach podróży Akdem Travel w Turcji czy Exim Tours. Były to prace sezonowe w okresie wakacyjnym. Członkostwo w organizacji studenckiej AIESEC stworzyło możliwość odbycia praktyk w komitecie lokalnym w Nowosybirsku oraz w firmie turystycznej www.concept.kg w Kirgistanie. Po powrocie z Kirgistanu, w którym odbyłem 6 miesięczną praktykę, przeniosłem się na 3 miesiące do Barcelony, w której zdobywałem doświadczenie w branży turystycznej, pracując na recepcji hostelu Sun and Moon oraz Ideal Youth Hostel. Ukoronowaniem "gap year" była praktyka w Niemczech dzięki uprzejmości Rotary Club oraz Katedry Zarządzania w Turystyce.

Końcówka studiów to czas pisania pracy magisterskiej na temat branży turystycznej w Turcji, jak również muzyczna przygoda w Zespole Pieśni i Tańca UJ "Słowianki".

Po studiach rozpocząłem pracę w branży hotelarskiej w pięknym Gdańsku min. w butikowym hotelu www.hollandhouse.pl.

Studia w katedrze Zarządzania w Turystyce to przede wszystkim solidna porcja wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, jak również możliwość przebywania w pięknym Krakowie. Po dziś dzień utrzymujemy osobiste oraz biznesowe kontakty z koleżankami i kolegami z roku i bardzo miło wspominamy czas studiów.