Ewa Włusek

2013 kwiecień: mgr Zarządzania w turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego

2013 maj: bankier w Euroclear

 

Mam na imię Ewa i ukończyłam Zarządzanie, specjalizację Zarządzanie w turystyce, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Dzięki dużej różnorodności oferowanych na studiach przedmiotów mogłam zdobyć szeroką wiedzę w różnych dziedzinach. Studia pozwoliły mi się rozwijać i kończyć zaplanowane kursy.

Wiedząc jak duże znaczenie ma obecnie znajomość języków obcych, zakończyłam naukę języka angielskiego egzaminem CPE (Proficiency in English). Podjęłam również próbę nauczenia się mniej popularnego języka, jakim jest turecki.

Z kolei wiedząc jak ważne znaczenie ma doświadczenie zawodowe w podejmowaniu przyszłej pracy, postanowiłam zatrudnić się na stanowisku nie związanym z kierunkiem studiów, w firmie outsourcingowej - Capgemini. Nauczyłam się tam podstaw księgowania i podstawowych zagadnień finansowych.

Jako że moim zainteresowaniem są rynki finansowe, w szczególności rynek kapitałowy, postanowiłam uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie poprzez uczestnictwo w kursach i naukę na własną rękę. W zdobywaniu wiedzy pomogły mi również wszelkie symulacje gier giełdowych, liczne konkursy i amatorska gra na giełdzie na rachunku rzeczywistym. Chcąc dalej podążać w kierunku swoich zainteresowań, postanowiłam poszukać pracy bardziej z nimi związanej.

Obecnie pracuję w belgijskim banku Euroclear, gdzie zajmuję się operacjami bankowymi, a konkretnie funduszami inwestycyjnymi. Praca polega na dopilnowaniu przekazów jednostek inwestycyjnych pomiędzy inwestorami oraz rozwiązywaniu problemów z nimi związanych.

Jeżeli chodzi o plany na przyszłość – zgodnie z zainteresowaniami, planuję zdać prestiżowy egzamin maklerski, a w przyszłości podjąć pracę na stanowisku tradera lub maklera.

Myślę, że jestem dobrym przykładem tego, iż ukończenie konkretnej specjalizacji nie determinuje późniejszego kierunku kariery zawodowej. Ogólne, kierunkowe wykształcenie rozszerza obszar potencjalnych ścieżek zawodowych. Jestem również zdania, że wystarczy zainteresowanie, chęci i samodyscyplina, aby zrealizować swoje marzenia.